O mnie

REALIZM toczy w mojej głowie nieustanną walkę z OPTYMIZMEM. Jestem zatem realistką z przebłyskami optymizmu. Pesymizm zostawiłam gdzieś daleko za sobą.

Niezwykle ważna w życiu jest dla mnie UMIAR i RÓWNOWAGA. Staram się je zachować na każdym poziomie i w każdej sferze mojego życia. Przeszkadza mi, że brakuje ich na świecie.. przeszkadza mi tendencja świata do przesady.

AUTENTYCZNOŚĆ, PRAWDZIWOŚĆ i PROSTOTA to coś, co mnie określa i czego poszukuję w ludziach.

Mam skłonności do BEZTROSKI.

Irytuję ludzi przesadnym ZORGANIZOWANIEM, SPOKOJEM i POGODĄ DUCHA.

Dużo się przyglądam, obserwuję i słucham. Dzięki temu dostrzegam to, co ukryte. Odkrywam motywy. Odróżniam prawdę od kłamstwa. Potrafię zrozumieć.

Bloga założyłam po to, aby podzielić się z Wami swoim prostym spojrzeniem na świat, bo z moich obserwacji wynika, że świat jest prosty, ale ludzie za cel wzięli sobie uczynić go trudnym. Prostymi rozwiązaniami pozornie trudnych sytuacji. Prostymi sposobami na poprawę jakości życia. Prostymi przepisami kulinarnymi, które mimo swojej prostoty urozmaicają codzienne posiłki.

Lubię gotować, bo lubię jeść. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Cenię przepisy szybkie w wykonaniu, a jednocześnie smaczne.

Bloga założyłam również po to, aby móc wyrażać siebie i dzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi otaczającego mnie świata, bo czasami mam ochotę aż krzyczeć!

A także by móc tworzyć swego rodzaju pamiętnik z odbytych podróży, bo kocham podróże! Szczególnie te bez all inclusive, choć zdarzają się i takie.

Moją drugą miłością są zwierzęta. Przez 30 lat mojego życia wypracowały sobie u mnie większy szacunek, niż niektórzy ludzie. Mam psa, a dokładnie suczkę. Wabi się Stella i jest adoptowanym kundelkiem- najwspanialszą w świecie rasą!

Natomiast miłością mojego życia jest mój mąż- Łukasz, z którym podróżuję, realizuję marzenia i bez którego nie wyobrażam sobie już życia.

Zarówno Stella jak i Łukasz są nieodłącznym elementem mojego życia i będą również nieodłącznym elementem mojego bloga.

Dlaczego „ROZWAŻNA WARIATKA”?  Zdecydowanie określa mnie słowo „ROZWAŻNA„, natomiast kiedy przyglądam się światu i ludziom wokół czuję się jak wyalienowana „WARIATKA„. I myślę, że czasem tak właśnie jestem postrzegana.. Bo mam, zupełnie inaczej..

MAGDA 🙂