Krowarzywa

Pewnej deszczowej i nudnej niedzieli wybraliśmy się do burgerowni o fantastycznej, dwuznacznej i nieco sarkastycznej nazwie- Krowarzywa.

Restauracja Krowarzywa serwuje czysto wegańskie burgery i posiada lokale w kilku miastach: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Rzeszów, Toruń, Wrocław oraz 4 lokale w Warszawie.

My wybraliśmy lokal znajdujący się w Warszawskiej Hali Gwardii (plac Żelaznej Bramy 1), ponieważ lubimy panujący tam niepowtarzalny, gwarny, hipsterski klimat. Wiedzieliśmy, że bez problemu możemy tam zabrać Stellę, co ma dla nas niemałe znaczenie.

Jeśli odwiedzicie Warszawę turystycznie, to polecam odwiedzić Halę Gwardii. Oprócz wegańskiej, opisywanej przeze mnie burgerowni, znajdziecie tam wiele innych ciekawych knajpek. Miejsce jest naprawdę ciekawe i zapada w pamięć.

Ale wróćmy do tytułowej restauracji Krowarzywa!
Restauracja posiada w swojej ofercie bardzo szeroki wybór kotletów:

  • Kotlet z kaszy jaglanej, pestek dyni i słonecznika, z kolendrą
  • Kotlet z ciecierzycy, papryki, natki pietruszki i ziół.
  • Marynowane i pieczone plastry warzyw sezonowych.
  • Wędzone, marynowane i pieczone plastry tofu
  • Kawałki marynowanego i pieczonego seitana z przyprawami
  • Kotlet z czosnkiem niedźwiedzim, kaszą pęczak i siemieniem lnianym.

Jednak prawdziwą bombą jest:

  • Kotlet z białka grochu.

Kotlet z białka grochu jest wegańskim odwzorowaniem tradycyjnego, znanego wszystkim kotleta wołowego. Smakuje i pachnie tak samo. Nawet konsystencja jest identyczna. Jedyną różnicą jest wygląd burgera (nieco bardziej foremkowy), ale.. jakie to ma znaczenie?

To wspaniała opcja dla tych, którzy twierdzą, że nie wyobrażają sobie życia bez mięsa. Ja również byłam kiedyś miłośniczką dań mięsnych- zanim otworzyłam oczy na to, jaki okrutny jest koszt tego upodobania. Nie jem mięsa, nie dlatego, że nie lubię, ale ze względów ideologicznych. Nie będę ukrywać, że trochę mi go brakuje (tyle lat przyzwyczajenia). Dzięki wizycie w Krowarzywa mogłam zaspokoić brakujące smaki. Ja jem burgera, a krowa pozostaje żywa! Prawdziwy czad.

Oprócz burgerów w Krowarzywa zjecie wrapy, bowle, kebaba, hotdoga, czy frytki. Do picia serwują pyszne koktajle warzywno-owocowe i świeżo wyciskane soki.

Ceny za burgera wahają się od 17,50zł do 33zł.

My na pewno będziemy odwiedzać tą burgerownie regularnie, a Wam ją rekomendujemy i polecamy spróbować.

Magda 🙂

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *